I międzynarodowa konferencja „Nowoczesne technologie w badaniach humanistycznych” będzie poświęcona cyfrowej humanistyce.

Coraz częściej przedstawiciele nauk humanistycznych korzystają w swojej pracy ze zdobyczy nowych technologii. Repozytoria, biblioteki cyfrowe, skanery i drukarki 3D ułatwiają dostęp do unikatowych źródeł, a co za tym idzie zwiększają możliwości badawcze uczonych.

W sierpniu 2014 roku powstało Konsorcjum DARIAH-PL powołane do realizacji przedsięwzięć badawczych z zakresu humanistyki cyfrowej. Jego koordynatorem jest Uniwersytet Warszawski. Konsorcjum złożone z trzynastu polskich instytucji naukowo-badawczych w przyszłości ma się stać częścią europejskiej sieci Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities – DARIAH (ERIC)-EU.

Konferencja będzie okazją do spotkania się specjalistów z nauk humanistycznych i ścisłych, a także wywodzących się ze środowisk działających na styku biznesu i wiedzy na rzecz innowacyjnej gospodarki.

Spotkania organizuje Uniwersytet Warszawski oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja odbędzie się 27 listopada w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Więcej informacji >>