W kolejnym spotkaniu z cyklu wykładów i seminariów DELab UW weźmie udział prof. Włodzimierz Bolecki, który wygłosi wykład pt. „Humanistyka cyfrowa w praktyce badawczej. Przykład projektu sensualność w kulturze polskiej (IBL PAN)”.

„Sensualność w kulturze polskiej. Przedstawienia zmysłów w języku, literaturze i sztuce od średniowiecza do współczesności” to projekt multimedialnych badań z zakresu humanistyki cyfrowej, w którym wzięło udział blisko 200 autorów ze wszystkich uniwersytetów w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 17 w budynku BUW (ul. Dobra 56/66), w sali 315 na III piętrze (wjazd windą przy głównym wejściu do biblioteki, następnie do końca korytarza i na prawo).

Włodzimierz Bolecki – historyk, teoretyk, krytyk literacki, edytor. Ostatnio opublikował: „Inna krytyka” (2006); „Inny Świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (2007); „Ptasznik z Wilna. O Józefie Mackiewiczu” (2007), „Modalności modernizmu” (2013). Autor wielu prac edytorskich, m.in. utworów Berenta, Witkacego, Wata, Schulza, Gombrowicza, Herlinga-Grudzińskiego. Profesor w IBL PAN w Warszawie. Kierownik projektu „Sensualność w kulturze polskiej”.

www.delab.uw.edu.pl

www.sensualnosc.ibl.waw.pl