Dziewiąta konferencja badawcza organizowana przez Europejskie Obserwatorium Bezdomności i Uniwersytet Warszawski pod tytułem: „Homelessness in Times of Crisis” roku odbędzie się w budynku Wydziału Biologii UW przy ulicy Ilji Miecznikowa 1. Początek o godz. 9.00. Naukowcy skupią się na zagadnieniu bezdomności w czasach kryzysu. Obrady plenarne dotyczyć będą zwiększonego ryzyka wykluczenia mieszkaniowego i bezdomności. Zaprezentowanych zostanie blisko trzydzieści referatów, prezentujących wyniki najnowszych badań dotyczących bezdomności i wykluczenia miaszkaniowego w różnych krajach Europy. Udział w konferencji wezmą m.in.: prof. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marja Elsinga z Uniwersytetu Technicznego w Delft i Paweł Jaskulski z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.