Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Farmacji im. A. Leśniewskiej (Oddziału Muzeum Warszawy) zapraszają na wernisaż wystawy „Farmacja na Uniwersytecie”, który odbędzie się 7 września o godz. 14.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wystawa obejmuje okres od 1809 roku, czyli od powołania w Warszawie Gabinetu Farmaceutycznego przy Szkole Lekarskiej (zwanej też w dokumentach Wydziałem Lekarskim), do wybuchu II wojny światowej, kiedy to farmacja miała już ugruntowane miejsce na uczelni jako dziedzina nauki równoprawna z innymi kierunkami, w randze wydziału.

Na planszach i wielkoformatowych wydrukach umieszczonych w Bibliotece Uniwersyteckiej zostaną zaprezentowane dawne fotografie, dokumenty z epoki, insygnia wydziałowe i miejsca związane z dziejami farmacji na UW. Wystawę będzie można oglądać do 13 października.

Plakat wystawy: