„Ethics and Education” jest cykliczną międzynarodową konferencją naukową organizowaną przez Wydział Pedagogiczny i Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja odbywa się od 2011 roku co dwa lata i jest okazją do wymiany doświadczeń między badaczami z różnych ośrodków akademickich zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Tematyka konferencji dotyczy szeroko rozumianej problematyki etyczno-edukacyjnej, łączy zainteresowania zarówno pedagogów, jak i filozofów, a zwłaszcza badaczy etyki. Spotkania stanowią szczególną okazję do wymiany myśli i doświadczeń uczestników, w tym także szerokiego grona słuchaczy.

Sympozjum odbędzie się 24-25 listopada w sali 308 w starej Bibliotece Uniwersyteckiej na kapusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

www.pedagog.uw.edu.pl/konferencje_EE/