Wszyscy zainteresowani tematyką rewitalizacji i dokumentacji językowej mogą wziąć udział w warsztatach i konferencji „Engaged Humanities: preserving and revitalizing endangered languages and cultural heritage”, które odbędą się 13-16 listopada na Wydziale Artes Liberales.

W konferencji wezmą udział badacze z całego świata oraz aktywiści społeczności posługujących się językami zagrożonymi wymarciem, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony dziedzictwa językowo-kulturowego.

By wziąć udział w konferencji i warsztatach, należy wypełnić formularz pod tym linkiem. Rejestracja jest otwarta do 1 września.

Wydarzenia są organizowane w ramach projektu „Humanistyka Zaangażowana w Europie: budowanie potencjału dla partycypacyjnych badań dziedzictwa językowo-kulturowego” prowadzonego przez Wydział Artes Liberales we współpracy z School of Oriental and African Studies, University in London oraz Uniwersytetem w Lejdzie. Projekt jest finansowany w ramach programu Twinning, Horyzont 2020.

engagedhumanities.al.uw.edu.pl