W czasie międzynarodowej konferencji naukowej IInd International Conference on Time Perspective “Diversity of Approaches, Unity of Passion” wykłady wygłoszą m.in.:

• Philip G. Zimbardo (Stanford University), autor słynnego eksperymentu więziennego, kierownik Projektu Bohaterskiej Wyobraźni (Heroic Imagintaion Project; HIP) oraz twórca Teorii Perspektywy Czasowej,
  • Jeff Joireman (Washington State University), wybitny znawca problematyki orientacji przyszłościowej w zarządzaniu, współtwórca koncepcji Consideration of Future Consequences,
  • James M. Jones (University of Delaware), czołowy badacz uprzedzeń na tle rasowym, zgłębiający problematykę różnic międzykulturowych w postrzeganiu czasu,
  • Zbigniew Zaleski (KUL), polski psycholog temporalny o światowej renomie, autor pojęcia Future Anxiety, członek Parlamentu Europejskiego,
  • Ilona Boniwell (Ecole Centrale Paris), kluczowa postać psychologii pozytywnej, twórczyni metody coachingu opartej o Teorię Perspektywy Czasowej, autorka pierwszego programu studiów magisterskich z zakresu psychologii pozytywnej.

1 sierpnia o godz. 9 w auli budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW) odbędzie się wykład otwarty prof. Philipa Zimbardo „Enjoying the time of your life”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkie osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres mailowy: wyklad.zimbardo@gmail.com.

Konferencja trwa od 29 lipca do 1 sierpnia. Jej organizatorami są Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

tpconference2014.com