Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na debatę „Prawo Agaty kontra Ally McBeal, czyli wymiar sprawiedliwości po polsku”. W filmach i serialach procesy sądowe nie ciągną się latami, a sprawiedliwość zawsze wygrywa. Ale czy taki świat istnieje? A jeśli rzeczywistość jest inna, to czy wina leży po stronie ludzi, czy zapisów prawnych i procedur? Czy po planowanych zmianach w kodeksie karnym procesy zaczną przypominać sceny z amerykańskich filmów?

Odpowiedzi na te oraz wiele będą szukać byli ministrowie sprawiedliwości Barbara Piwnik i Zbigniew Ćwiąkalski, specjalista w zakresie kryminalistyki i prawa amerykańskiego prof. Piotr Girdwoyń oraz adwokat Jacek Kondracki. Pojawią się także osoby związane ze światem telewizji: dziennikarz i prezenter Jarosław Gugała oraz aktorka Agnieszka Dygant.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18.00 w auli Dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Więcej informacji na profilu UO na FB