Wydział Biologii UW z okazji Święta uczelni przygotował spotkania naukowe. W programie znajdą się bogato ilustrowane wykłady oraz rozmowy z członkami Samorządu Studentów i kół naukowych działających przy Wydziale Biologii.

W godz. 15.30-16.10 dr Piotr Borsuk, prodziekan ds. studenckich, opowie „Dlaczego warto studiować na Wydziale Biologii UW” (sala 103B).

W godz. 16.15-17.15 dr hab. Magdalena Popowska z Zakładu Mikrobiologii Stosowanej wyjaśni jaka jest “Alternatywa dla antybiotyków – leki z apteki” (sala 9B).

Dwa kolejne spotkania będą poświęcone fotografii przyrodniczej. W godz. 17.15-18.15 dr Marek Ostrowski z Zakładu Ekologii wygłosi wykład „Fotografia lotnicza w zobrazowaniach środowiska” (sala 9B). W godz. 18.15-19.00 dr Piotr Borsuk z Instytutu Genetyki i Biotechnologii odpowie na pytanie „Fotografia przyrodnicza – sposób na życie?” (sala 9B).

W czasie imprezy będzie można zobaczyć pokaz przeźroczy „Pali-Aike – kraina płaskich wulkanów” oraz od godz. 19.00 do 19.30 wysłuchać koncertu Chóru Wydziału Biologii (hol budynku wydziału).

Wszystkie spotkania odbędą się 28 listopada w budynku wydziału przy ul. Miecznikowa 1.

Więcej informacjiwww.biol.uw.edu.pl