To kolejny koncert w cyklu „Bach 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”. Tym razem zabrzmią świeckie kantaty, częściowo z włoskimi tekstami – BWV 203 „Amore Traditore”, BWV 202 „Weichet nur betrübte Schatten”, BWV 209 „Non sa che sia dolore” – w wykonaniu Katarzyny Wiwer (sopran), Dawida Biwo (bas) i zespołu muzyki dawnej Scepus Baroque.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW. Koncerty cyklu „Bach 200 UW” w roku 2017 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncerty odbędą się w Hallu Rektorskim w Pałacu Kazimierzowskim 21 października o godz. 18 oraz 22 października o godz. 13.

Bezpłatne wejściówki można odbierać na godzinę przed każdym koncertem; liczba miejsc ograniczona.