„Konserwacja zapobiegawcza środowiska 6. Architektura jako element krajobrazu” to tytuł międzynarodowej konferencji poświęconej roli architektury w tworzeniu, uwydatnieniu i zachowaniu krajobrazów kulturowych.

Referaty wprowadzające wygłoszą dr Stefano De Caro – dyrektor generalny Międzynarodowego Centrum Badań na rzecz Zachowania i Restauracji Dóbr Kultury (ICCROM) oraz dr Mechtild Rössler – dyrektor Centrum Dziedzictwa Światowego UNESCO.

Konferencję organizują Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie odbędzie się od 24 do 25 października.

Do 31 maja należy przesyłać propozycje referatów z abstraktami (maksymalnie 350 słów). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie konferencji. Należy go wysłać pod adres pche6conference@gmail.com.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.