Akademickie Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym po raz pierwszy organizuje Uniwersytet Warszawski. Odbędą się one od 31 sierpnia do 6 września w hotelu Gromada przy Placu Powstańców Warszawy 2.

W zawodach weźmie udział ponad 20 zespołów z Europy. Warszawę odwiedzą akademicy z Portugalii, Turcji, Niemiec, Rumunii, Francji, Szwajcarii, Słowenii, Rosji, Włoch, Czech, Holandii, Hiszpanii, Belgii oraz kilka zespołów z Polski. Pierwsze dni września zdominują rozgrywki drużynowe. Podczas zawodów zostanie wyłoniony akademicki mistrz Europy.

Podczas AME w brydżu kibice będą mogli zapoznać się z zasadami tej coraz popularniejszej dyscypliny oraz spotkać wielu znanych sportowców z całej Europy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Akademickie Mistrzostwa Europy są uniwersyteckimi zawodami wspieranymi przez Europejską Federację Sportu (EUSA). Pierwszy raz odbyły się w 2001 roku. Obecnie w całej Europie organizowane są zawody w 19 dyscyplinach sportowych. Uczestnicy biorą udział w konkursach drużynowych oraz indywidualnych.

Organizatorem imprezy jest Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

www.eucbridge2015.eu