Gościem programu w Akademickim Radiu Kampus będzie absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie profesor Akademii Sztuk Pięknych, Dorota Folga-Januszewska.

Dorota Folga-Januszewska była pracownikiem naukowym UW, gdzie w 1979 r. uzyskała stopień doktora, a w 2007 r. została doktorem habilitowanym. Przez 30 lat pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie, przechodząc wszystkie szczeble kariery. Obecnie jest zastępcą dyrektora w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i profesorem ASP w Warszawie. Profesor Dorota Folga-Januszewska jest autorką wielu publikacji i opracowań dotyczących teorii sztuki od XVI do XX w., muzeologii i grafiki. Była wielokrotnie nagradzana w konkursach w Polsce i za granicą.

Na antenie radia opowie o tym, jak wyglądały studia w końcu lat 70. XX w., dlaczego wybrała historię sztuki, co sądzi o twórczości Zdzisława Beksińskiego, a także jak pojmuje patriotyzm.

Cykl wywiadów z absolwentami UW prowadzi redaktor Maciej Kwiek, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz członek Klubu Absolwenta UW. Od swoich gości wydobywa często ciekawe i nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie. W audycji gościł m.in. profesora i cukiernika Andrzeja Bliklego, reportażystę Mariusza Szczygła, redaktor Dorotę Warakomską, prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego.

Emisja rozmowy z prof. Dorotą Folgą-Januszewską odbędzie się 5 listopada po godz. 10.00 na antenie Radia Kampus (97,1 FM).

Posłuchaj poprzednich rozmów z absolwentami UW