Gościem ostatniej audycji z cyklu Kampus UW będzie Beata Przedpełska, absolwentka filologii serbsko-chorwackiej (Wydział Rusycystki i Slawistyki Uniwersytetu Warszawskiego) oraz podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Edytorstwa UW. Była ona dziennikarką Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Pisała dla pism takich, jak: „Antena”,„Sztandar”, „Tygodnik Kulturalny”, „Perspektywy”, „Gazeta Muzyczna”, „Tygodnik Polski” z Melbourne. Jest tłumaczką języka angielskiego i języka serbsko-chorwackiego. Otrzymała stypendia Swedish Institute i szwedzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jest autorką tekstów piosenek.

W programie redaktor Maciej Kwiek porozmawia z Beatą Przedpełską o studiach na filologii słowiańskiej, nauce języka serbsko-chorwackiego, najtrudniejszych zajęciach na roku, dziennikarstwie i twórczości artystycznej.

Redaktor Maciej Kwiek jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Klubu Absolwenta UW. Rozmawia co miesiąc ze znanymi absolwentami Uniwersytetu. Od swoich gości wydobywa często ciekawe i nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie.

Audycji będzie można posłuchać 3 grudnia po godz. 10.00 na antenie Akademickiego Radia Kampus na 97,1 FM.

Posłuchaj poprzednich audycji