Uniwersytet Warszawski 72. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2016
72. rocznica Powstania Warszawskiego

Co roku 1 sierpnia kombatanci i pracownicy UW spotykają się, by przypomnieć uczestników Powstania Warszawskiego. I tym roku w spotkaniu wezmą udział powstańcy z grupy bojowej „Krybar”, która walczyła o odbicie z rąk okupanta terenu Uniwersytetu.

Pod koniec czerwca 2014 roku Senat uczelni wyróżnił Medalem UW grupę bojową „Krybar” okręgu warszawskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, która podczas powstania walczyła o Uniwersytet. Z tej okazji Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego opublikowały też książkę autorstwa dr. Roberta Gawkowskiego z Archiwum UW „Krybar. Uniwersytet w cieniu powstańczych walk”.

Spotkanie odbędzie się 1 sierpnia o godz. 12 przy bramie głównej UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Link do profilu Facebook Link to Twitter profile Link do kanału Youtube Link do profilu Instagram Link do profilu LinkedIn