Z okazji obchodów 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników 6 października od godz. 13.00 do 16.45 w auli Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się konferencja „Komitet Obrony Robotników – w czterdziestą rocznicę powstania”.

Wykład o „Robotniku” i Wolnych Związkach Zawodowych wygłosi prof. Andrzej Friszke. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne: „KOR – recepta na dyktaturę” i „Film polski końca lat 70. Relacje filmowców z władzami dawniej i dziś”.

Szczegółowy program na stronie KOR

Od 7 do 9 października w Kinie Kultura (Krakowskie Przedmieście 21) odbędą się specjalne pokazy filmów dotyczących działalności KOR-u. W repertuarze m.in. „niepoKORni”, „Na podobieństwo Jacka”, „Układanie życia”. Codziennie odbywać się będą po 3 seanse. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Repertuar na stronie KOR

Organizatorami wydarzeń są Uniwersytet Warszawski I Stowarzyszenie Filmowców Polskich.