Galeria Plakatu Polskiego w BUW przygotowała wystawę najlepszych plakatów 50 finalistów Międzynarodowego Studenckiego Konkursu na Plakat – Skopje International Student Poster Competition (ISPC).

Konkurs organizowany w Skopje w Macedonii jest najważniejszym konkursem dla studentów szkół artystycznych z całego świata, poświęconym międzynarodowej promocji idei i komunikacji wizualnej z akcentem na rozwiązywanie globalnych problemów. Na wystawie zaprezentowano plakaty z pierwszych pięciu konkursów: Tolerance, Power vs Poverty, Ecologic, HIV/Aids, Money for Free. Wystawa była wcześniej prezentowana w Stambule, Lizbonie, Nowym Jorku i planowana jest w Pradze i Moskwie.

Organizatorami ekspozycji są Galeria Plakatu Polskiego w BUW oraz Skopje Poster www.skopjeposter.com. Partnerami Skopje Poster są Ministerstwo Kultury Republiki Macedonii, Miasto St. Warszawa oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Wystawa trwa do 11 stycznia w Galerii na Siatkach w pasażu BUW.