23 kwietnia, o godz. 18.30 w sali 211, w budynku Dawnej Biblioteki przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 rozpocznie się trzecie z kolei seminarium zorganizowane w ramach cyklu „Kategoria gender w nauce i w działaniach antydyskryminacyjnych”. W dyskusji wezmą udział m.in. dr Ewa Rumińska-Zimny za Szkoły Głównej Handlowej, dr Elżbieta Korolczuk z Södertörn University oraz dr Agnieszka Graff-Osser z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW. Spotkanie poprowadzi dr hab. Tomasz Basiuk.

Podczas seminariów przedstawiane są zagadnienia dotyczące kategorii gender w socjologii, psychologii, prawie, filozofii, psychologii, a także najnowsze, polskie i światowe badania prowadzone z uwzględnieniem perspektywy płci społeczno-kulturowej oraz jej związku z polityką równościową i przeciwdziałaniem dyskryminacji z powodu płci.