Uczestnicy sympozjum „25 lat Internetu w Polsce” porozmawiają o tym, jak Internet wpłynął na zachowanie ludzi, jak oglądać Wszechświat z domu i jaka jest przyszłość Internetu.

Pierwsze w Polsce połączenie z siecią nawiązano z Uniwersytetu Warszawskiego. 18 listopada właśnie na UW odbędzie się popularnonaukowe sympozjum „25 lat Internetu w Polsce. Konteksty i perspektywy”, podczas którego zaproszeni eksperci syntetycznie podsumują ćwierćwiecze obecności Internetu w Polsce oraz zaprezentują wizje jego rozwoju i towarzyszących mu przemian społecznych w świecie.

 

Wśród zaproszonych przez Wydział Fizyki i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki będą reprezentanci nauk ścisłych i społecznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz środowiska polskich internautów, a także szefowie polskich centrów informatycznych i korporacji.

 

Dyskusje i wystąpienia odbędą się w trzech panelach:

 

  • w godz. 15.00-16.30 „Człowiek w objęciach Internetu” – będzie to sesja z udziałem socjologów, psychologa, przedstawiciela organizacji pozarządowych oraz youtubera,
  • w godz. 17.00-18.30 „Przyszłość Internetu” – w dyskusji wezmą udział szefowie największych ośrodków obliczeniowych w Polsce i przedstawiciele korporacji,
  • w godz. 17.45-19.30 „Internet – narzędzie nauki” – na sesji wystąpią naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wstęp jest wolny.

 

Sympozjum odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00-19.30 w sali 0.06 w budynku Wydziału Fizyki przy ul. Pasteura 5.