BraveCAMP rozstrzygnięty

Drukuj

Student Wydziału Chemii – Łukasz Truszkiewicz otrzymał grant na realizację pomysłu naukowego podczas BraveCAMP. Jego projekt ma na celu przetwórstwo starych i produkcję nowych przedmiotów użytkowych.BraveCAMP to trwająca pięć dni szkoła letnia dla studentów i doktorantów, podczas której można zdobyć grant na realizację pomysłu naukowego. To połączenie wyjazdu z intensywną pracą warsztatową pod okiem mentorów.

 

W BraveCAMP nad Zelewem Zegrzyńskim wzięły udział 23 osoby, które zaprezentowały projekty naukowe, społeczne i biznesowe. Zwyciężył projekt Łukasza Truszkiewicza. Praca studenta energetyki i chemii jądrowej polega na przetwórstwie niepotrzebnych nikomu przedmiotów, m.in. butelek i starych zabawek na nowe. Autor projektu zaprojektował już pierwsze maszyny za pomocą których wytwarzane są proste przedmioty takie jak bączek czy wazon.

 

– W dzisiejszych czasach wszyscy dbają o to, aby zredukować poziom wytwarzanych plastikowych opakowań. Wszyscy chcą jak najmniej szkodliwie wpływać na środowisko, które nasz otacza. Dlatego powstał ten projekt – aby zredukować liczbę plastikowych opakowań i wytworzyć nowe przedmioty codziennego użytku – wyjaśnia Łukasz Truszkiewicz.

 

Podczas BraveCAMP można było m.in. dowiedzieć się, jak tworzyć projekty, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników i odbiorców, wzbudzić zainteresowanie swoim pomysłem u potencjalnych inwestorów, skompletować zespół oraz jak się z nim skutecznie komunikować i motywować do działania.

 

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Kalinowski (za komercjalizację nauki), Kamil Prus (za praktyczne i rzetelne podejście), Wojciech Pokój (za prezentację), Przemysław Krawczyk i Patrycja Zakaszewska (za determinację i entuzjazm) oraz Karolina Pawlikowska (nagroda publiczności).

 

Szkoła letnia została zorganizowana przez Inkubator UW.