Uniwersytet Warszawski Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – rządowa agencja wspierająca badania stosowane oraz komercjalizację wyników prac naukowych. Przyznaje granty m.in. w programach: badań stosowanych, innowacji społecznych oraz Lider, przeznaczonym dla młodych naukowców, których badania mogą zostać wykorzystane w polskiej gospodarce. NCBR finansuje także projekty związane z wykorzystaniem gazu łupkowego, grafenu czy zaawansowanych technologii, wspiera inwestycje, których celem jest rozwój infrastruktury informatycznej. Centrum pośredniczy w finansowaniu projektów z programów operacyjnych Unii Europejskiej.

Wyniki konkursów NCBR w 2015 rokuLider – 3,5 mln zł

Wyniki konkursów NCBR w 2014 rokuW 2014 r. UW zdobył w konkursach NCBiR ponad 16 mln zł:

Graf-Tech – ponad 285 tys. zł,

IniTech – ponad 113 tys. zł,

Innotech – ponad 1 mln zł,

Lider – ponad 1,1 mln zł,

Patent Plus – 7 tys. zł,

Gekon – ponad 97 tys. zł,

Programy badawcze rozwojowe – ponad 740 tys. zł,

Programy badawcze stosowane – ponad 3,9 mln zł,

Programy strategiczne – ponad 540 tys. zł,

Programy międzynarodowe – ponad 8,2 mln zł.

Wyniki konkursów NCBR w 2013 roku

Program badań stosowanych – 1 grant dla konsorcjum z udziałem UW na kwotę 3,3 mln zł

Lider – 1 grant na kwotę 800 tys. zł

Wyniki konkursów w NCBR w 2012 roku

Program badań stosowanych – 8 projektów z udziałem UW

Konkurs Graf-Tech, w którym wyróżniono ośrodki zajmujące się innowacyjnym zastosowaniem grafenu – 1 projekt z udziałem UW na kwotę 4,8 mln zł

Podane sumy dotyczą całego okresu finansowania.

Lista projektów UW finansowanych ze źródeł NCBR:

w 2015 roku

w 2014 roku

Informacje o grantach NCBiR zdobytych przez naszych pracowników w 2016 roku znaleźć można na stronie głównej w aktualnościach.