O tym, jak może zmienić się Ameryka po ostatnich wyborach prezydenckich, 21 listopada opowiedzą prof. Bohdan Szklarski i dr Ryszard Schnepf.

W ostatnich tygodniach światowa opinia publiczna była skoncentrowana przede wszystkim na wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Co zmieni się po tym wydarzeniu; czego właściwie chcą republikanie, a czego demokraci; która wizja przyszłości Ameryki wygra; jakie problemy trapią największe imperium świata zachodniego i jak chcieliby je rozwiązać politycy dwóch dominujących partii?

Na pytanie, czy istnieje jeszcze american dream, odpowiedzą prof. Bohdan Szklarski, dyrektor Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, który przedstawi republikański punkt widzenia, oraz dr Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA, który będzie prezentował spojrzenie demokratów.

Podczas spotkania zostaną zorganizowane dwie symulacje wyborcze. Przed wykładem i po jego wysłuchaniu słuchacze będą mogli zagłosować na swojego kandydata.

Wykład „American dream, czyli łyżka dziegciu w hamburgerze” rozpocznie się o godz. 18.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Organizatorem jest Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.