15 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się wykład ks. Adama Bonieckiego zatytułowany „Księża na księżyc”.

Adam Boniecki jest katolickim duchownym i publicystą. W latach 1999-2011 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, a obecnie pełni funkcję redaktora seniora. W 2012 roku w jednym z felietonów napisał: „Nie wiem, jak było w dawnych wiekach, ale dziś – takie mam wrażenie – widok ateisty mniej niepokoi wierzących, aniżeli ateistów niepokoi widok wierzącego. Może spokój wierzących płynie stąd, że ich wierze towarzyszy cień niewiary, powątpiewania i pytania bez odpowiedzi. Może dlatego, że niewiara jest bardziej oczywista niż wiara…”.

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim odbędzie się w ramach serii „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”, które od 16 lat organizowane są na UW. Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zobacz nagrania z poprzednich wykładów.