Prof. Szewach Weiss wygłosi wykład podczas najbliższego spotkania z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”, które odbędzie się 19 kwietnia.

Prof. Weiss zajmuje się naukami politycznymi. W latach 2001-2003 był ambasadorem Izraela w Polsce. Od 2000 roku jest przewodniczącym Rady Instytutu Pamięci Jad Waszem. Gościnnie prowadzi wykłady o historii i polityce Izraela na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W 2011 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Oprócz pozycji naukowych jest również autorem książek dla dzieci, a od 2008 roku jest członkiem Kapituły Orderu Uśmiechu.

19 kwietnia o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 prof. Weiss wygłosi prelekcję zatytułowaną „Polityka pamięci w Polsce i w Izraelu”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.