Uniwersytet Warszawski 70 lat indyjskiej demokracji

70 lat indyjskiej demokracji

28 kwietnia wiceprezydent Indii Mohammad Hamid Ansari wygłosił na Uniwersytecie wykład zatytułowany „Seven Decades of Indian Democracy”.

Mohammad Hamid Ansari jest politykiem i dyplomatą. Pracował w dyplomacji przez niemal 40 lat. Był m.in. ambasadorem Indii w Afganistanie, Iranie, Arabii Saudyjskiej. Ma także doświadczenie akademickie. Wykładał m.in. w Aligarh Muslim University. Wiceprezydentem Indii jest od 2007 roku. W Polsce przebywa od 26 kwietnia, w trakcie wizyty w naszym kraju spotkał się z władzami państwowymi oraz wziął udział w Polsko-Indyjskim Forum Biznesu.

Podczas wykładu na Uniwersytecie wiceprezydent Ansari mówił o historii rozwoju indyjskiej demokracji oraz współczesnych sukcesach gospodarczych swojego o państwa. Opowiadał o wyzwaniach, jakie stoją przed społeczeństwem tak różnorodnym etnicznie, religijnie i kulturowo jak indyjskie.

Relacje ze spotkań wiceprezydenta Ansariego w Polsce dostępne są na stronie: http://vicepresidentofindia.nic.in.

M.H.Ansari
Tekst wykładu „Seven Decades of Indian Democracy”

Tagi: ,

Data publikacji: 28 kwietnia 2017